Конспект уроку з математики у 1 класі icon

Конспект уроку з математики у 1 класі



НазваниеКонспект уроку з математики у 1 класі
Дата17.10.2016
Размер
ТипКонспект

ЗОШ 1 ступеня № 3


Конспект уроку з математики у 1 класі

Тема. Число та цифра 6


Підготувала

Куц Алла Олександрівна

вчитель початкових класів

вища категорія

«старший учитель»

ЗОШ І ступеня №3


м. Мелітополь


Тема. Число і цифра 6.

Мета: формувати поняття про число як про кількісну характеристику класу скінчених еквівалентних множин.

Дидактична задача: формувати поняття про число 6; учити писати цифру 6, формувати поняття про арифметичне додавання та віднімання, розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, розумову активність, виховувати охайність, старанність, впевненість, сумлінність, інтерес до вивчення математики.

Обладнення: підручник « Математика» автори С.О. Скворцова, О. В.Онопрієнко, карта « Математична країна», малюнок Сови, геометричні фігури, , будиночок - склад 4, 5, «цифри – шершавчики», картка з цифрою 6, презентація до уроку.

^ Хід уроку

I Організаційна частина

Чи почули ви дзвінок?

Він покликав на урок.

Зараз сядуть всі дівчатка,

а за ними і хлоп’ятка.

Перевірка готовності до уроку.

^ II Мотивація

Сьогодні на уроці, діти, ми продовжуємо подорож по країні Математика. А з нами - наш друг Мудра Сова . Вона приготувала вам цікаві завдання , а за правильні відповіді – подарунки « Дари осені», які будемо складати у цей кошик. (СЛАЙД ).

Ця подорож допоможе нам відкрити таємницю числа, дізнатися багато цікавого, багато чому навчитися..
III Актуалізація опорних знань

Отже, відправляємося .

Ми з вами опинилися на Острові Веселого рахунку.(СЛАЙД )

Будьте уважні при виконанні 1 завдання Мудрої Сови.

А) Зоровий диктант




-За яким правилом змінюються ознаки? ( розмір, колір, форма, розмір)

-Що повинно змінитися далі? ( форма – зелений круг )

-Молодці, справилися з завданням. І мудра Сова дарує вам осінній подарунок.

Б)Актуалізація знань про множину та визначати кількість елементів множин (СЛАЙД )







-У яких множинах менше ніж 5 елементів ?

-У яких множинах більше ніж 5 елементів ?

Молодці, справилися з завданням. І мудра Сова дарує вам за правильну відпов. -. подарунок(яблучко)


В) Актуалізація знань про послідовність чисел (усно)

- Назвіть числа від 1 до 10 у прямому порядку.

- Назви числа від 10 до 1 в зворотному порядку

Визнач про яке число говориться:

- число йде за числом 3

- число стоїть перед числом 2

- число стоїть між числами 3 і 5

- число є більшим за число 3 і меншим ніж 5

Г) Актуалізація способів утворення чисел ( Слайд )

- Які числа пропущені в числовому ряді?

- Пригадайте , як отримати наступне число? Попереднє число?

- Вставте пропущені числа.


1

2




.




6




7

6

.

.

3

2




Молодці, справилися з завданням. І мудра Сова дарує вам за правильну відпов. – подарунок(грибок)

Д)Повторення складу числа 5

-А давайте покажемо Мудрій Сові, як ми знаємо склад числа 5.

Пограємо в гру «заселити будиночок».

У вас на партах лежать будиночки.




Вам необхідно пригадати всі варіанти складу числа 5.

(робота в парі)







У підручнику с.34 завдання№ 2








1











Перевірка.(СЛАЙД ) А зараз Совушка, Мудра голівонька, хоче перевірити, чи правильно ви виконали завдання? У мене на екрані зразок такого будиночка.

Перевірте свої будиночки із зразком. У кого так? (сигнальна картка зеленого кольору - так, червоного - ні)

Діти , ви впоралися з усіма завданнями на Острові веселого рахунку

Молодці, справилися з завданням. І мудра Сова дарує вам за правильну відпов. – подарунок( яблучко)

Є)Поміркуй с.34 №3( колективна робота) ПРАВИЛО.

А зараз нам треба з вами відпочити.

^ Фізкультхвилинка( музична) «Ялинка»

Ми можемо продовжити нашу подорож.

IV Формування нових знань.

  1. Формування поняття про число 5. Позначення числа 5

А зараз Совушка запрошує нас відвідати Ліс відкриттів.

Хочете в ньому побувати?

Підручник Завдання №3+ на дошці

-Що можна сказати про кількість ?


Чому? (якщо складемо пари із трикутників і квадратів, то кожному трикутнику відповідатиме 1 квадрат, кожному квадрату 1 круг.

Висновок: усіх фігур порівну.

  • Закрийте 1

  • Скільки залишилося ?

  • Що треба зробити щоб їх було не 4, а стало стільки ж, скільки , ?



Тепер ми отримали 5 і ще 1 .

Число, яке характеризує число , , є новим числом .

Мудра Сова приготувала вам загадку:

Це число вам неважко впізнати,

Варто лише пальці рук порахувати.

Яке це число? (шість)

^ ТЕМА УРОКУ

Сьогодні дізнатися таємницю цього числа, як отримати число шість, як пишеться цифра 6

Вчитель:

- За яким числом прямує число 6?(Число 6 прямує після числа 5.)

- Як ми отримали число 6? ( до числа 5 +1)

- Число 5 передує якому числу?( 6)

Отже: число 6 – наступне число після 5..

Висновок:

Щоб отримати число 6, треба додати 1

2.Позначення числа 6 цифрою.

- Таємницю якого числа ми з вами сьогодні відкрили?
- А якою цифрою ми його позначимо?

- Зараз ми з вами познайомимося з написанням цифри 6.

Число 6 на письмі позначають цифрою 6.

Уважно розглянте друковану цифру 6(СЛАЙД )

На що схожа?




.

Віршик Цифра ШІСТЬ - немов замок:

Знизу - круг, вгорі - гачок

.

Розглянте рукописну цифру 5(СЛАЙД ), на дошці зразок рукописної цифри 5.



Розглянемо елементи цифри 6.

Шість складається з великого лівого півовалу та малого овалу. Ширина цифри внизу та вгорі однакова.

Пишеться нижче правого верхнього кута від правої сторони клітинки, заокруглення ліворуч, що переходить в лівий півовал, який внизу переходить в малий правий овал, що з'єднується ліворуч з першим елементом вище середини клітинки.

- Я зараз, діти , пропоную вам потренуватися в написанні цифри 6

А) у повітрі, називаючи вголос елементи

Б) за допомогою « цифри- шершавчика»

Намагаємося повторити точне написання цифри, щоб наші пальчики запам'ятали кожний рух ( з відкритими очима, з закритими очима)

В) за зразком зворотною стороною ручки, як ми з вами робимо завжди

^ Пальчиковая гімнастика


Щоби гарно написати,

Треба пальці розім’яти.

Руки тільки раз тряхнемо

І писати ми почнемо


Г) у зошиті с.35(завдання 7)

Я й Сова просто впевнені в тому, що ви все впоралися із завданням

Молодці, справилися з завданням. І мудра Сова дарує вам подарунок.(грибок)

^ 3.Означення місця числа 6 в натуральному ряді.

Ми з вами завершили екскурсію по Лісу відкриттів, в якому ми відкрили таємницю числа 5, познайомилися з цифрою 5. А зараз ми вирушаємо далі.

Ми з вами опинилися Галявині цікавих завдань.

І дуже цікаві завдання нам приготувала Мудра Сова.

- З яким числом ми познайомилися?( числом 6)

- Покажіть цифру, яким позначається число 6.( показують картку 6)

- За числовим променем назвіть числа в прямому порядку. В зворотному.(на дошці)

1 2 3 4 5 6 7 8


- Назвіть наступне за числом 5.

- Як одержали число 6 із попереднього числа?

- Назвіть наступне число за числом 6.

- Як одержати 6 із наступного до нього числа?

^ 4. Співвідношення цифри та числа об’єктів

Завдання №6 , підручник . + на дошці . З’єнай цифру з відповідною кісточкою доміно

Перевірка .

Молодці, справилися з завданням. І мудра Сова дарує вам за правильну відпов. – подарунок( грушка)

Самостійно домалювати потрібну кількість предметів завд. № 6с. 35

V Закріплення

1Знайди значення виразів

Завдання 4.с. 34. Перевірка .

Назвати відповіді

Молодці, справилися з завданням. І мудра Сова дарує вам за правильну відпов. – подарунок(яблучко)

А нас чекає зупинка «Геометрична»

  1. Закріплення знань про геометричні фігури ( п’ятикутник)

Підручник, дошка.

  • Скільки відрізків – сторін має фігура?

  • Скільки точок – вершин?

  • Скільки кутів? ( показати дужками)

  • Яка це фігура?(шестикутник)

-У яких фігур сторін і вершин менше?

Молодці, справилися з завданням. І мудра Сова дарує вам за правильну відпов. - подарунок(грибок)

VI Рефлексія

Діти, наша подорож по Країні Математиці на сьогодні закінчується.

  • Про що ви дізналися на уроці?

  • А в житті де ми зустрічаємо число 6?

  • Яке число попереднє до числа 6?

  • Як одержати число 6 із попереднього числа?

  • Полічить від 1 до 6 в прямому порядку.

  • У зворотному.

  • Назвіть числа . які менші ніж 6.

  • Де вони розташовані на числовому промені?( зліва)

  • А які числа більші за 6?

  • З яких чисел складається число 6?

( про це ми поговоримо на наступному уроці, мандруючи далі по країні МАТЕМАТИКА)

Я і Мудра Сова задоволені вами. Ви зібрали повний кошик подарунків . Порахуємо скільки їх. Ось стільки ви виконали завдань, дізналися і багато чого навчилися. Дякуємо вам за гарну роботу( СЛАЙД )




Похожие:

Конспект уроку з математики у 1 класі iconКонспект уроку з геометрії у 7 класі. Вчителя математики: Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3
Проблема: Застосування особистісно орієнтованих та біоадекватних технологій на уроках математики
Конспект уроку з математики у 1 класі iconКонспект уроку з математики у 5 класі Вчителя математики
Розвивати вміння слухати, працювати самостійно та в парах, розширити знання учнів про власну державу; Виховувати уважність, інтерес...
Конспект уроку з математики у 1 класі iconКонспект уроку з математики у 1 класі
Мета: формувати поняття про число як про кількісну характеристику класу скінчених еквівалентних множин
Конспект уроку з математики у 1 класі iconПлан-конспект уроку фізики в 11 класі
Мета уроку: контроль та оцінювання знань, умінь і навичок учнів по вивченій темі
Конспект уроку з математики у 1 класі iconУрок математики в 6 класі
До початку уроку клас об’єднано у 2 групи дружини, кожна дружина обрала воєводу – керівника
Конспект уроку з математики у 1 класі iconКонспект уроку музики. Урок музики №1, проведений 09. 02. 11. у 3-«Б» класі кзош №26 Тема: Струнні інструменти Тема уроку: Історія першої струни. Зміст уроку
Зміст уроку: пісня «Однажды» муз и слова О. Лобовой виконання. П. І. Чайковський. «Песня без слов». слухання. «Два єноти вчили ноти»...
Конспект уроку з математики у 1 класі iconКонспект інтегрованого уроку (українська мова й основи здоров’я) у 4 класі Автор: вчитель-методист Донецької зош №97 Федорченко Т. А
Тема уроку. Закріплення знань, умінь і навичок з теми “Іменник”. Складові здорового способу життя
Конспект уроку з математики у 1 класі iconКонспект уроку фізичної культури проведеного в 7 класі зош №21 дата Сахно Іван Володимирович Тема: Баскетбол Завдання уроку
В. п середня стійка ноги нарізно, права рука вгорі ліва в низу пальці стиснуті в кулак
Конспект уроку з математики у 1 класі iconКонспект уроку фізичної культури проведеного в 3 класі «13» березня 2013 р. Завдання уроку
Приводжу клас до спортивної зали та вишиковую в одну шеренгу. Шикування класу в одну шеренгу
Конспект уроку з математики у 1 класі iconКонспект уроку фізичної культури проведеного в 3 а класі «20» березня 2013 р. Завдання уроку
Приводжу клас до спортивної зали та вишиковую в одну шеренгу. Шикування класу в одну шеренгу
Разместите ссылку на наш сайт:
Уроки, сочинения


База данных защищена авторским правом ©izlov.ru 2000-2014
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
связаться с нами